Любеч

/Files/images/3MO0977QIBg.md.jpg Любеч – селище міського типу з безліччю історичних і природних пам’яток.

Під час подорожі ми відвідали найдавніші з них – печери святого Антонія, кам’яницю наказного гетьмана України Павла Полуботка. Помилувалися захоплюючими краєвидами з Замкової Гори, яка знаходиться в центрі Любеча.

На Замковій горі знаходяться два пам’ятні знаки, перший з яких звели 1097 року в пам’ять про княжий з’їзд, а другий збудували на честь 1100-річчя Любеча в 1982 році.

Фотозвіт екскурсії Любечем

Уперше давньоруське місто Любеч згадується в «Повісті временних літ» 882 року. Ще одна давня згадка сягає 907 року – у договорі князя Олега з Візантією поруч з такими найвідомішими на той час давньоруськими містами як Київ, Чернігів, Переяслав, Полоцьк. Вже в ті часи місто на Дніпрі було важливим опорним пунктом на шляху «із варяг у греки».

Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч»

Антоній Печерський – зачинатель чернецтва на Русі, засн. Києво-Печерського монастиря та печерного монастиря на Болдиних горах уЧернігові. Народився в м.Любеч, де замолоду жив у власноручно викопаній печері, з якої почалася історія тамтешнього Антонієвого монастиря. Продовжував свій чернечий подвиг наАФОН(Свята гора), де донині зберігається його печера. Вернувшись наприкінці 40-х рр. 11 ст. на Русь, усамітнився в невеликій печері на березі Дніпра. Згодом, коли довкола нього згуртувалося чимало ченців, настановив їхнім ігуменом Варлаама і знову усамітнився. Невдовзі повернувся до Києво-Печерського монастиря, однак внаслідок конфлікту з кн.ІЗЯСЛАВ ЯРОСЛАВИЧперебрався навесні 1069 до Чернігова, заснувавши там новий печерний монастир. Пізніше вернувся до Києва. Взяв участь у закладенні кам’яногоУспенського соборуКиєво-Печерського монастиря1073. Свій життєвий шлях закінчив в одному зі скитів Києво-Печер. монастиря. Канонізований правосл. церквою як преподобний на межі 13–14 ст.

23 цікавих фактів про преподобного Антонія Печерського

Замкова гора

Любеч

Кiлькiсть переглядiв: 26

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.