Повернутися до звичайного режиму

Виставкова галерея імені Багіна

/Files/images/28ea06_9a66ad7287b342efa3be245498d08565.jpg Вадим Костянтинович Багін (1946 – 2002) – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри фізики, засновник виставкової галереї. Народився в с. Терехівка Чернігівського району, Чернігівської області.

У 1969 році закінчив фізико – математичний факультет Чернігівського педагогічного інституту ім. Шевченка. З 1974 року працював на кафедрі фізики технологічного університету. Автор 17 наукових праць з питань захисту металів від корозії та методики викладання у вищий школі, у 1995 році захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.Протягом всього життя захоплювався живописом, багато років був членом творчого об’єднання художників – аматорів Чернігівщини «Деснянська палітра». Приймав участь у багатьох виставках різних рівнів, експонуючи здебільш пейзажі маслом та аквареллю. Зараз більшість його художніх робіт прикрашають приватні колекції друзів та шанувальників.

Його мрією була організація виставкової галереї у рідному вузі, для реалізаціїякої Вадим Костянтинович прикладав багато зусиль. Нажаль, офіційне відкриття виставкової галереї відбулось невдовзі після його смерті. Але всі попередні роки вона вже працювала на суспільних засадах в читальному залі бібліотеки. За допомогою Багіна В.К. багато молодих талановитих авторів змогли представити свої художні твори.


/Files/images/откр.jpg 19 грудня відбулась презентація фотоекспозиції «ВИСТАВКА, ВІДКЛАДЕНА ВІЙНОЮ».

Організатор виставки Сергій Тарабара - чернігівський фотограф, член міського фотоклубу «Прекрасне поруч», член Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України :

"Ця виставка мала відбутись ще у березні 2022 року. Традиційно у цей період фотоклуб «Прекрасне поруч» проводить звітні фотовиставки, які вже кілька років поспіль складаються зі світлин, що стали призерами клубних фотоконкурсів. Тож звітна фотовиставка 2021 року також готувалась у цьому форматі. Вже була проведена підготовча робота, відібрані світлини для друку, зроблений онлайн варіант виставки, у березні 2022 року збиралися зробити відкриття… Проте все скасувала війна. Повномасштабне вторгнення рашистської орди змусило згорнути творчі плани.

Чернігів з перших днів опинився у центрі бойових дій, героїчно обороняючись від російської навали. Місто вистояло, орки відступили, але зі звільненням Чернігова і Чернігівщини війна, на жаль, не закінчилась. По-різному склалися долі й членів фотоклубу: одні залишились у Чернігові та пережили весь період ворожої облоги, інші евакуювалися з міста (частина з них згодом повернулася додому, а дехто ще й досі перебуває за межами рідного міста і навіть України). Постраждала від російської ракети й «домівка» фотоклубу – Чернігівська міська бібліотека ім. М. М. Коцюбинського.

Звісно, коли ворог топче рідну землю і вбиває наших людей, кожен з нас має робити посильний внесок у наближення перемоги. Хоча здається, що зараз не до творчості, але війна йде, в тому числі й на культурному фронті. Частина членів фотоклубу не припиняли свою фотографічну діяльність і в період найбільш гарячих подій, фіксуючи життя чернігівців та наслідки рашистських злочинів. А пізніше, коли ситуація стала більш безпечною, творче життя дещо пожвавилося. Фотоклуб почав потроху збиратись, відновивши, хоча і не повною мірою, свою роботу. Заразом було вирішено зробити й цю звітну виставку, яку тоді перешкодила зробити війна.

Це виставка тодішнього, ще мирного життя. Тут є наш величний і неушкоджений Чернігів, мирне життя людей, чудова природа… Однак деякі світлини у сьогоднішньому контексті сприймаються зовсім по-іншому. Ось дотепна сценка у Локнистому, де люди веселяться та радіють. Хто б міг подумати, що вже скоро там будуть ворожі солдати.


На одному з фото – бабуся з дідусем з прикордонного села Грем’яч, яке російські орки постійно обстрілюють і досі, через що мешканці села мусили покинути свої домівки. Що зараз зі старенькими, чи живі? І хлопчик, що купається з песиком. Малюк гостював у Грем’ячі, куди приїхав з Харкова, міста яке теж зазнало та зазнає рашистських атак і героїчно протистоїть їм".

/Files/images/общ.jpg

/Files/images/дарун.jpg Від Тетяни Яворської - чернігівської фотографині, майстрині з виготовлення ляльок-мотанок ми отримали оберіг - ляльку «Калина».

Щиро вдячні пані Тетяні за такий чудовий подарунок!

/Files/images/лялька.jpg



/Files/images/poster.jpgУ виставкові галереї ім. Багіна відбулося відкриття виставки авторської графіки Анни Морозової - асистента кафедри ТЗБ Національного університету "Чернігівська політехніка".

Морозова Ганна Олександрівна народилась в м. Кам’янець-Подільский, Хмельницької області. Дитинство і юність пройшли в м. Чернігові.

1986 - 1990 р. – Брянське художнє училище. Відділення живопису.

1990 - 1992 р. – Викладач рисунку, живопису, композиції в Дитячій художній школі в м.Чернігові. Навчалась живопису в майстерні відомого черніговського художника В. В. Ємця.

1992 - 1998 р . –Харківський Художньо-промисловий інститут (зараз Харківська Державна Академія Дизайну та Мистецтв (ХДАДМ). Кафедра Дизайну.

Творча діяльність (вибірково).

Член Національної Спілкі художників України з 2008 року.

Учасник 65-ти художніх виставок.

Постійний учасник Міжнародних, Всеукраїнських та Всекримських художніх виставок, автор 7 персональних виставок в Сімферополі, Євпаторії та Львові .

21, 22, 23, 24 Бієнале Гумора і Сатіри в м. Толентіно в Италії 2001-2007 р.р.

Постійний учасник Триєнале графіки та Конкурсу графіки ім. Г. Якутовича м. Київ.

ІІІ-IV, Міжнародна виставка мінітекстилю, м. Херсон, 2007- 2009 р. р.

Міжнародні виставки-сімпозіуми художнього текстилю "Скіфія", м. Херсон 2009, 2012, 2014 р.р.

Японсько-українська виставка «Світ у білому. Нічого, але все» м. Херсон (Україна) та м.Токіо (Японія) 2009 р.

ІІІ, ІV, V, VІ, VІІ, VІІІ Бієнале Камерної акварелі Криму 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010 р. р.

Художник по костюмам в спектаклі «Джована» по п’єсі М. Метерлінка, в постановці Народного артиста України В. Г. Гріпіча в Чернігівському обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, 2001 р.

2007 – 2014 р. р. – серія графічних мініатюр для аромо-фірми « FIOLET» .

2008 -2014 р. р.- розробка оригінальної сувенірної продукції для популярізації міста Євпаторії як дитячого курорту.

Роботи художниці зберігаються в музеях АР Крим, Львова, Чернігова, в приватних колекціях України, Німетчини, Канади, Швейцарії, США.

1999 - 2014 р. р. – Викладач рисунку, живопису, композиції в Дитячій художній школі ім. Ю. В. Волкова м. Євпаторії. Розробляла авторські методіки по викладанню дисциплін: «Плакат», «Шрифти», «Дизайн одягу» та конструктивному малюнку голови людини . Учні Г.О. Морозової неодноразово показували високі результати на Всекримських семінарах - конкурсах по спец. дисциплінах, ставали лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів дитячого малюнку. Підготувала багато учнів до вступу в вищі та середні художні учбові заклади України, країн СНД та Європи.

В 2008-2009 р. р. навчала в підготовчей групі ДХШ ім. Ю. В. Волкова Ксенію Сімонову, переможецю телешоу «Україна Має Талант!»

2017- серія ілюстрацій в книзі Анни Романової « Чернігів- місто легенд» .

Громадська діяльність:

2009 - 2014 р. р. – Голова Творчої спілки художників Кримської організації НСХУ в м. Євпаторії . 2010 р. – Организатор Ювілейної виставки до 70–чя НСХУ, м. Євпаторія .

2011 р. – Організатор Виставки відкладачiв ДХШ ім. Ю. В. Волкова «Євпаторійська весна», м. Сімферополь.

2011 р. – Куратор секціi «Паростки» проекту Першого Євпаторійського Бієнале Сучасного Мистецтва від галереї «the HARASHO» Міжнародного Дитячого центра- комплекса «Золотий Ключик».

2009 – 2014 р. р. – постійний член журі дитячих Конкурсів малюнків та Міжнародного конкурсу фотографії «Е–PHOTO» в м. Євпаторії .

Нагороди :

Грамоти Управління культури АРК за високий рівень підготовки учнів до Республіканськiх семінарів- конкурсiв по рисунку, живопису, композиції 2005, 2006, 2010 р. р. Подяка Постійного Представника Президента в АРК «За вагомий особистий внесок в розвиток і пропаганду українських національних традицій в сучасному живописі» 2009 р.

Нагорода Асоціації Заповідників та Музеїв Криму за сучасне втілення традицій акварелі (VII Бієнале Камерної акварелі Криму, 2008 р.) Перше місце за участь в конкурсі « Кращій товар року м. Євпаторії» 2008 р. В 2012 р. було внесено на Міську Дошку Пошани м. Євпаторії.

В середині березня 2014 року з родиною переїхала до Львова. Працювала в приватних художніх студіях, проводила благодійні майстер класи для дітей з родин біженців та переселенців з товариством «Україна – шлях єдності». В квітні 2015 р. в Львівському Музеї етнографії відбулася персональна виставка "Старої казки пісня лебедина".

В червні 2016 р. з родиною переїхала до Чернігова.

З 2018 р. працює завідувачем спеціалізов. лабораторії та асистентом кафедри ТЗБ Національого університету " Чернігівська політехніка".

/Files/images/вист.jpg

/Files/images/мороз..jpg



/Files/images/gh.jpg У виставковій галереї ім. Багіна проходила персональна виставка акварельного живопису та графіки Народного архітектора України Павленка Володимира Володимировича.

Володимир Володимирович Павленко видатний український архітектор. Головний архітектор Чернігівської області (1986—2011), член Національної спілки архітекторів України, доцент кафедри архітектури та дизайну середовища. Народний архітектор України (2009), лауреат Державної премії України в галузі архітектури (1999).

/Files/images/301.jpg /Files/images/60.jpg



/Files/images/к.png 26 лютого у виставковій галереї ім. Багіна відбулося відкриття персональної виставки живопису чернігівського художника Павленка Олександра Васильовича.

Павленко Олександр Васильович учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.Його роботизберігаються в Чернігівському художньому музеї, а також у музеях та приватних колекціях України та за її межами у 23 країнах світу. В експозиції представлено біля 40 полотен митця, а також копії графічних робіт, написаних під час проходження військової служби в Афганістані.

Відкриття виставки супроводжувалося концертом викладачів та учнів чернігівської школи мистецтв при Чернігівському музичному коледжі ім. А. М. Ревуцького.


У читальному залі відбулося урочисте відкриття першої виставки художніх творів студентів ЧНТУ спеціальності “Дизайн” під творчим керівництвом Анни Олександрівни Морозової.

/Files/images/72837978_2589893454462368_3328115246513520640_o.jpg

/Files/images/1-1-208x300.jpg/Files/images/2.-229x300.jpg/Files/images/3-212x300.jpg

Серед різноманітних творів студенти представили 12 картин про Чернігів, виконаних у манерах відомих художників.


Мистецька подія

/Files/images/2.jpg У виставковій галереї імені В. Багіна відбулось відкриття виставки картин художників народного аматорського об’єднання«Деснянська палітра».

Виставка об’єднує 38 творів образотворчого мистецтва 12-ти самобутніх авторів. Представлені роботи різного жанру: пейзажі, портрети, натюрморти, також сучасний живопис, які виконані в різних технікахі не залишили байдужими відвідувачів виставки.

/Files/images/мистецтво-подія.jpg

Cтуденти 4-го курсу кафедри туризму не тільки подивилися роботи художників, а й довідалися про специфіку організації виставок творів образотворчого мистецтва.


У виставковій галереї імені В. Багіна відбулось відкриття виставки картин «Люблю свій рідний край!» чернігівської художниці Віри Летошко.

Представлені чудові, наповнені сонячним сяйвом і любов’ю пейзажі, яскраві натюрморти, дивовижні сільські мотиви, від яких на душі стає так радісно і щемно…

/Files/images/40262778033_43a9d2e93c_w.jpg

/Files/images/46313471925_d03d8f3ce6_w.jpg

/Files/images/47175899782_42c4d60833_w.jpg

Більше фотографій на flickr


“Жіночі образи”

/Files/images/натура-300x284.jpg З 5 грудня в галереї ім. Багіна проходила виставка творів живопису молодих чернігівських художників Андрія Сагайдачного і Володимира Кравченка.

Андрій Сагайдачний народився 14-го липня 1991 рокув Чернігові. Змалечку у Андрія був потяг до мистецтва. Вже з 12 років він з захопленням відвідував Чернігівську художню школу та був учнем В. А. Наталушко, потім Л. Гульчак в ізостудії «Акварель». По закінченню середньої школи № 29 у 2008 році Андрій вступив у вищий навчальний заклад – Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка на факультет початкового навчання та образотворчого мистецтва. В університеті Андрій зустрів багато своїх однодумців, вони часто малювали у майстерні та ходили на планери. Бувало не раз, що Андрій до вечора залишався у майстерні, відточуючи свою техніку. Наставниками та прикладом для наслідування в університеті для Андрія булі : Ємець В. В., Михайлюк В. В., Морський Д. Д., Матвейцева Г.

Володимир Кравченко народився в Чернігові 21 червня 1988 року. В 2004 році закінчив Чернігівську дитячу художню школу, був учнем Кріпа, потім Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю “Початкове навчання та образотворче мистецтво”. Навчався живопису у відомих чернігівських художників: Є. Кріпа, В. Михайлюка, Г. Матвейцевої, Л. Койдан. Молодий нестандартний художник постійно знаходиться у творчому пошуку, працює в різних жанрах, випробовує різні техніки, стилі, експериментує, Володимир Кравченко є прихильником так званого відкритого живопису. Витвори Володимира Кравченка не тільки відображають світ навколо нас, а також дивують цінителів мистецтва своєю неординарністю, нерідко застосовуючи в них імпровізацію у портретах і натюрмортах.

/Files/images/20171204_131414-768x565.jpg

/Files/images/WP_20171205_15_02_02_Pro.jpg

/Files/images/WP_20171205_15_08_21_Pro-копия.jpg

Більше фотографій на flickr


"Світогляд маленького мистця"

/Files/images/Безымянный-7.png В галереї ім. Багіна проходить виставка робіт чернігівської художниці, члена Національної спілки художників України, викладача Чернігівської міської школи мистецтв Матвєйцевої Ганни Олександрівни,її учнів та випускників. Представлена експозиція творів показує яскраву індивідуальність кожного автора. Роботи юних художників виконані в різних техніках та жанрах. Крім учнівських робіт представлені твори випускників минулих років, які є студентами або випускниками мистецьких Вузів.

Виставка – це результат багаторічної самовідданої роботи вчителя зі своїми учнями і відкриває на широкий загал ще одну грань творчості Ганни Матвєйцевої – педагогічну. В цій виставці – високий рівень знань педагога, який прагне і вміє ділитися з учнями своєю майстерністю, над якою наполегливо і сумлінно працює все життя. Ганна Олександрівна – учасниця Всеукраїнських та Міжнародних художніх виставок, митець широкого творчого діапазону. Суворий педагог, який є провідником у прекрасний, неосяжний світ мистецтва для своїх учнів, розкриваючи їх таланти.

Це роботи колишніх учнів Ганни Олександрівни та її учнів класів образотворчих дисциплін Чернігівської міської школи мистецтв, які осягають ази образотворчого мистецтва і знаходять розуміння того, що саме цим хочуть займатися у житті.Ця виставка- привід для свята, яке оспівує талант та красу. Це враження від майстерності виконання, глибини індивідуального творчого змісту. Творчість, яка дарує натхнення… Запрошуємо до перегляду!

/Files/images/23761117678_o-545x474.jpg

/Files/images/37581661322_o-545x474.jpg

/Files/images/37613982121_o-545x474.jpg

/Files/images/36943409363_o-545x474.jpg

Художня виставка


15 травня угалереї ім. Багіна наукової бібіліотеки ЧНТУ відбулась презентація книги молодої чернігівської поетеси, музиканта і педагога, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Оксани Старицької.

/Files/images/18403559_421711794867043_3289320744939851804_n-216x300.jpg До книги поезій “Поетичні світлини” увійшли вірші, які були написані за весь період творчості, починаючи з навчання і до сьогодення. Вони відображають різноманітні людські почуття: любов до своєї землі, кохання, родинні стосунки, захоплення мистецтвом, милування природою.

Оксана Старицька виступила разом зі своїми учнями і подарувала присутнім можливість насолодитися гітарною музикою. Наукова бібліотека висловлює подяку своїм гостям за чудовий концерт, і особисто пані Оксані за подаровані екземпляри поетичної збірки.

/Files/images/18403404_421713318200224_1753739532146042286_n.jpg

/Files/images/18519481_1209355415858487_2077435578754020491_n-300x169.jpg

/Files/images/18425400_1209355512525144_2851309852584257754_n-300x169.jpg


У галереї імені В. Багіна відкрилась персональна виставка живопису та графіки «Стежина життя» відомого чернігівського художника Миколи Яковича Кошеля (1925-2016).

Все своє життя Микола Кошель присвятив живопису. У творчому доробку художника багато картин на тему життя простих людей, пейзажи, портрети. Його мистецтво створено з відвертістю і любов’ю, з щирістю почуттів, з глибоким розумінням навколишнього світу.

Ласкаво просимо до бібліотеки!

/Files/images/DSC_1265-385x302.jpg

/Files/images/DSC_1233-398x312.jpg

/Files/images/DSC_1271-374x293.jpg

/Files/images/DSC_1257-406x318.jpg

Філософія життя. Мистецтво Кошеля М. Я.

Про життя і творчий шлях Миколи Кошеля


Фотовиставка

/Files/images/28ea06_be243ca26abe4fc39ad0d1153879bb06-300x200.jpg Стрижак Марина – студентка 5-го курсу групи ІМ-111 Чернігівського національного технологічного університету. Вже сім років займається фото майстерністю. Починала свій шлях з фотогуртка “Пошук”. Зі слів Марини, фотографія для неї це не просто хоббі, це щось більше. Вона мріє, що її фотороботи в майбутньому принесуть радість тим людям, для кого вона їх зробила, що дивлячись на них вони поринуть у приємні спогади минулого.

Фотовиставка “Гори. Люди. Архітектура” демонструє, що спочатку виникли гори, потім люди, і як наслідок – архітектура.

Ми бажаємо цій молодій, чарівній, талановитій і цілєспрямованій дівчині подальших успіхів у творчості, натхнення, здійснення всіх її мрій та задумів і приносити всім радість своїми новими роботами.


Фотовиставка викладачів та студентів університету “Світ моїми очима”.

Маргарита Гордиенко виставка прикладних робіт “Все так чудно и чудно”.

Надія Мартиненко виставка живопису.

Олег Грицюк виставка фоторобіт “Чудовий мій деснянський край».

Оксана Корнієнко виставка живопису “Озирнувшись навколо”.

Віра Жлудько, Лілія Ібрагімова виставка художніх робіт “Подих весни”.

Шабовта О.П. виставка робіт “Рукотворна краса”.

Кiлькiсть переглядiв: 596

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.