“Вся радість життя в творчості.

Творити —значить вбивати смерть”.

Ромен Роллан


КАЗКА З ВОВНИ

/Files/images/расстальна.jpg Відбулася зустріч з неймовірною майстринею, талановитою, цікавою людиною Ларисою Расстальною.

Росстальна Лариса Миколаївна віднедавна працює старшою лаборанткою кафедри іноземної філології Національного університету «Чернігівська політехніка». Все життя захоплювалася рукоділлям: шила, плела, гаптувала. Всьому цьому навчилася від своєї мами. Останні 15 років займалася пошиттям інтер’єрних іграшок. Робила переважно текстильних персонажів Тільда, яких колись побачила на виставці виробів ручної роботи чернігівських майстринь «Що може жінка».

«Одного дня побачила валяну з вовни іграшку «Бібабо», яку надівають на руку, та «захворіла» нею» – згадує авторка. За останні кілька роки пані Лариса створила не один десяток пальчикових іграшок у техніці мокрого валяння. Ці іграшки створюються для розвивальних занять із дітьми, проте, дорослі від них теж у захваті.

Лариса Миколаївна постійно вдосконалює свою майстерність, вчиться та бере майстер-класи у Ярослави Тройніч, яка мешкає у Фінляндії у м. Гельсінкі. Незважаючи на те, що у творчому доробку майстрині є сумки, палантини та прикраси, зроблені у техніці мокрого валяння, пані Лариса постійно повертається до іграшок: «Бо вони зігрівають душу».



/Files/images/2222.pngЗустріч з унікальною людиною, народним архітектором України, лауреатом державної премії України в галузі архітектури, доцентом кафедри Архітектури та дизайну середовища НУ "Чернігівська політехніка" Павленком Володимиром Володимировичем.

Володимир Павленко народився 14 травня 1946 року в селі Новий Биків на Чернігівщині. В 1971 році закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту, після чого почав працювати в Чернігівському проектному інституті «Дніпроцивільпромбуд». Звідти був переведений до відділу у справах будівництва та архітектури Чернігівського облвиконкому, де працював архітектором, а пізніше — старшим архітектором та начальником планувального бюро.

У 1976 році пройшов курси підвищення кваліфікації при Московському архітектурному інституті і до 1982 року працював заступником головного архітектора Чернігівської області, а з 1983 року — головний архітектор Чернігова. З 1986 по 2011 рік — головний архітектор Чернігівської області.

Після виходу на пенсію займається викладацькою діяльністю.

/Files/images/5555.jpgПривітати свого колегу та друга прийшли голова Чернігівської обласної організації Національної спілки художників Василевський Віталій Галієвич, представники обласної організації, завідувачка кафедри Савченко Олена Віталіївна, співробітники та студенти університету.

Присутні з цікавістю дізналися про плідну професійну діяльність видатного архітектора, його вагомий внесок у розвиток архітектури та містобудування.

За вагомий особистий внесок у створенні Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в м. Батурин, плідну наукову роботу, благодійницьку діяльність на ниві збереження історичної спадщини Українського народу у 2009 році присвоєно звання Народного архітектора України. Має Орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

До найвідоміших робіт архітектора (у співавторстві) належать:

• Комплекс пам’ятників на честь 1000-ліття Новгород-Сіверського і 800-ліття «Слова о полку Ігоревім»

• Пам’ятник 900-річчю з’їзду князів, споруджений у 1997 році на Замковій горі в Любечі

• Пам’ятник І. Мазепі на Валу у Чернігові

• Православний храм Параскеви-П’ятниці у селі Чайкине.

Дякуємо Володимиру Володимировичу Павленку за приємну, теплу зустріч і чудову виставку.


/Files/images/77106448_2394797174106822_905556711484424192_n-300x189.jpg У читальному залі НБ ЧНТУ у гостинній обстановці відбулася творча зустріч з чарівною жінкою, талановитою поетесо Надією Кривопишею.

Пані Надія щиро та відверто розповіла про свій шлях до храму душі, познайомила зі своєю творчістю та відповіла на всі питання, що виникли під час зустрічі. А ще – гостинно пригостила всіх запашним чаєм.

Дуже зворушили вірши зі збірки “Путь в храм Души – Пробуждение”.

Ми мали змогу познайомитися з картинами майстра духовного живопису Ірини Бірюкової.

Навіть після закінчення заходу ніхто не поспішав розходитися – продовжили невимушене спілкування, ділячись враженнями та роздумами.

/Files/images/кр.jpgКривопиша, Н. Путь в храм Души – Пробуждение. Стихи / Н. Кривопиша. – 2-е изд., испр. – Чернигов : изд. Брагинец О. В., 2017. –с. : 13 цв. ил.

«Ця книга написана по натхненню душі, за Благословення Вищих сил, для тих, хто бажає встановити мир у душі, обєднання, узгодження, єдність нашого світу. Вона для тих, хто хоче настроїти своє мислення на позитивне, позбавити себе від страху, невігластва, пристрастей.Тому, хто бажає вчитися жити відповідно Космічних Законів, хто вірує в Бога-Творця», – Надія Кривопиша.

/Files/images/78145413_2396899600563246_971813166210088960_o-768x586.jpg


/Files/images/Обо-мне-U-1-300x200.jpg Катерина Мітіна – дитячий та сімейний фотограф. Учасник численних республіканських та міжнародних фото виставок. Отримала багато нагород на престижних міжнародних конкурсах: зайняла 3 місце в номінації «Дитячий Світ» в конкурсі «4383 дня дитинства», потрапила в TOP-10 фотографів Мінська, ТОР-20 фотографів Білорусі та ТОР-80 дитячих фотографів світу за версією 35 photo Аwards.

Катерина є членом журі міжнародних конкурсів дитячої фотографії, член білоруського громадського об’єднання фотографів БГОФ, керівник спільноти дитячих і сімейних фотографів Білорусі kidstori.by, Лауреат премії «Мінчанин року 2019».

/Files/images/3-300x206.jpg Представляв виставку фотограф Костянтин Мельник– багаторазовий переможець і призер республіканських і міжнародних фотоконкурсів.

/Files/images/6-300x294.jpg

/Files/images/7.jpg

/Files/images/4383-В-университете-768x576.jpg


Талантом сповнена душа

У читальному залі НБ ЧНТУ відбулася незвичайна виставка авторських робіт неймовірно талановитих майстринь Асоціїї майстрів ГО «Спілка жінок Чернігівщини».

Близнюк Галина Василівна представила унікальні глиняні розписні ляльки, сповнені чарівного світу образів. Вона створила колекцію ляльок у національному вбранні різних регіонів України. Всі лялькі неповторні, дивовижні, наповненні теплом і часинкою душі майстрині. Крім ляльок були представлені глиняні гарбузики-брязкальця, що вважалися оберегами ще з часів трипільської культури.

Займатися створенням глиняної ляльки Галина Василівна розпочала з 2012 року. З того часу вона постійно удосконалює свою майстерність, приймає активну участь у виставках не тільки нашого міста. ЇЇ твори є у приватних колекціях відомих людей в Україні та за її межами.

/Files/images/IMG_20191112_124156.jpg

/Files/images/1111.jpg

Більше фото

Відео

Ганненко Лариса Іванівна – учасниця Міжнародних фестивалів, неперевершена майстриня ляльки-мотанки, оберегів, інтер’єрної ляльки. Також займається вишивкою стрічками по гобелену.

З давніх давен і дотепер лялька-мотанка не втрачає свою популярність. Ляльки Лариси Іванівни зроблені за всіма правилами обрядової національної ляльки тільки з натуральних матеріалів: льону, домотканого полотна, мішковини, одяг оздоблений ручною вишивкою. Це надає їх образам таємничості, вони сповнені неосяжною енергетикою. Лялька з ниток – це сильний слов’янський оберіг, за допомогою якого можна налагодити життя і очиститися від негативу.

Роботи майстрині прикрашають приватні колекції закордонних поціновувачів, є у фондах музеїв м. Батурин та музею-садибі Катерини Білокур. За участь у виставках Лариса Іванівна має дипломи та подяки.

/Files/images/г.jpg

/Files/images/IMG_20191112_105419.jpg

Більше фото


«Там, де серце моє …»

29 травня у виставковій галереї імені Багіна відбулася змістовна, захоплююча зустріч з цікавою та творчою людиною фотографом Костянтином Мельником.

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету, Розподілена галерея «Фотомистецтво» (Республіка Білорусь), Освітній центр «Інститут фотографії» (м. Мінськ) представили виставку ландшафтної фотографії Костянтина Мельника «Там, де серце моє …». Назва говорить не про географічну належність місць зйомки, а про той емоційний вплив, який безумовно справляють на нас рідні ландшафти.

Психологи радять міняти місце проживання частіше – тоді життя буде здаватися довшим. Може, воно й так – з кожним переїздом ніби проживаєш нове життя. Чи так це – відповідь є у автора виставки Костянтина Мельника. Сибіряк, дитинство якого пройшло в Поволжі, юність в Україні в Чернігові, і дві третини життя провів у Білорусі в Мінську. Костянтин говорить, що йому і на думку не спадає порівнювати і вибирати де йому краще. У серці цілком вміщується любов до Сибіру, до України і Білорусі. Втягнути глядача в процес співпереживання емоцій від побаченого і зображеного – головне завдання для автора цієї виставки. Це відчуваєш, дивлячись на фотографії автора. Напевно, так і повинно бути в житті: любов до природи, розуміння і вміння бачити, дивитися, слухати і чути – запорука миру, добрих дружніх стосунків між людьми і країнами. Виставка фотографій Костянтина Мельника – його внесок в добросусідські відносини між нашими країнами і зміцнення співпраці між технічними вузами Чернігова та Мінська.

До виставки включені світлини, зроблені з 2008 по 2015 рік в Білорусі і Чернігівській області України.

Про автора

Мельник Костянтин Юрійович – фотограф-любитель, чию творчість більшість фахівців називає «нефотографією». Автор і не сперечається з ними. Для нього важлива не відповідність технічним нормам і канонам. Пріоритетом є Враження з великої літери, яке має отримати глядач від сприйняття фотографії.

Багаторазовий переможець і призер республіканських і міжнародних фотоконкурсів; автор фотопроекту «Свята Русь – бережи Віру Православну»; автор циклу фотозамальовок з Пирогова «Тридев’яте ..»; учасник фотопроекту «Спогад про Грюнвальд». куратор проекту «реверанс XIX століття».

Куратор 1,2,3 і 5 фотоконкурсів «4383 дні дитинства»; голова журі 6, 7, 8,9 і 10 міжнародних конкурсів «4383 дні дитинства», член журі конкурсу «Світ навколо нас», «Зелений Мінськ».

Організатор розподіленої галереї «Фотомистецтво», яка проводить щорічно понад 50 фотовиставок в Білорусі, представляючи авторську фотографію на 10 виставкових майданчиках Мінська та області.

/Files/images/20190529_115649-768x374.jpg

/Files/images/20190529_120156-768x374.jpg

/Files/images/20190529_124911-1-768x374.jpg


19 вересня у читальному залі бібліотеки ЧНТУ (Стрілецька, 1) відбулася зустріч з учасниками другого Міжнародного фестивалю інтеграції слова в сучасному арт-просторі «Литаври»: самобутнім поетом, журналістом, телеведучим, лауретом премії ім Б.-І. Антонича, переможцем конкурсу “Гранослов”, автором поетичних збірок “Солодощі для плазунів”, “Добрі пісні про поганих дівчат”, «Набиті травою священні корови» Дмитром Лазуткіним та композитором, аранжувальником, співаком, письменником Борисом Севастьяновим.

Присутні отримали море позитиваі задоволення від спілкування з цікавими, талановитими людьми та чудовою можливістю ближче познайомитися з їх творчістю!

/Files/images/36968234850_o-768x436.jpg

/Files/images/37193113972_o-768x432.jpg

/Files/images/36552932633_o-277x300.jpg


З 10 травня учитальному залі Наукової бібліотеки ЧНТУ (корпус № 1, вул. Шевченка, 95) проходить виставка творчих робіт студентів університету “Подаруй мамі радість“, присвячена Дню матері.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, або прийняти активну участь в онлайн-голосуванні та відзначити найбільш цікаві роботи.

/Files/images/1-300x213.jpeg


16 березня в Науковій бібліотеці ЧНТУ корпусу №23 по вул. Бєлова, 4 відбулася зустріч з представницями «Асоціації майстрів», як а була організована за участі Ліги ділових та професійних жінок України.

Молода, талановита та ініціативна керівниця асоціації Катерина Мажуга розповіла про мету та роботу творчого осередку та представила чарівних майстринь, які все вміння і любов вкладають у свої вироби та роблять навколишній світ ще прекраснішим.

Зустріч розпочалася з відкриття виставки творчих робіт, майстерно виконаних в сучасних різноманітних техніках. Присутнім було представлено:

– вироби з соломи, обереги, декупаж – майстер Михайловська Любов Тодосіївна;

– валяні вироби – майстер Плис Наталія Леонідівна;

– розписні імбирні пряники – майстерня «Солодкий Світ»;

– вишивка стрічками, декупаж – майстер Олена Ткачук;

– ручна вишивка – майстер Наталія Федориненко;

– подарункові листівки, книги побажань, скрап-альбоми для фото, блокноти та інші подарунки – творча майстерня «Горница рукодельницы».

Кожна майстриня розповіла про особистий шлях до творчості, щиро поділилася секретами свого мистецтва.Відвідувачі із задоволенням поринули в світ творчості та відкрити для себе щось нове і креативне.Приємною несподіванкою для всіх присутніх став солодкийподарунок – розписний імбирний пряник.

/Files/images/IMG_20170317_093401-360x260.jpg

/Files/images/IMG_20170316_190323-360x260.jpg

/Files/images/IMG_20170316_122706-336x242.jpg

/Files/images/IMG_20170317_094100-360x260.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 518

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.