Вшануємо пам’ять героїв – випускників нашого університету, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України


А на моїй землі іде війна,

Стріляють танки і ревуть гармати.

Сповита горем, в чорному вбранні,

Сльозами вмилась не одна вже мати.

Найкращі з кращих падають від куль,

Грудьми своїми землю прикривають.

Сумним набатом в селах і містах

Звучать слова: « Герої не вмирають!»

Вони живуть навіки у серцях

І в пам’яті народу України.

І не дозволять нашим ворогам

Перетворить Вітчизну на руїни.

Ми вистоїм. Здолаємо катів,

Як маків цвіт, розквітне Україна!

На тих місцях, де йдуть тепер бої,

В земнім поклоні схилиться калина.

Світлана Чабан


/Files/images/Богуш.jpg Богуш Андрій Васильович. Народився 18 березня 1977 року в Чернігові.

У 1992 році закінчив Чернігівську загальноосвітню школу № 5, у 1995 році – Чернігівський професійний ліцей деревообробної промисловості № 6 за фахом “столяр-червонодеревник”, а у 2005 році – Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці.

Працював на виробництві меблів, очолював підприємство.

Учасник Революції Гідності.

Вступив до Збройних сил України добровольцем. Солдат 2-ї роти “Захід” 24-го батальйону територіальної оборони “Айдар”.

Загинув 5 вересня 2014 року поблизу села Цвітні Піски Слов’яносербського району Луганської області.

Похований 12 вересня 2014 року в Чернігові.

Указом Президента України № 282 від 23 травня 2015 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Посмертно нагороджений нагрудним знаком “За оборону Луганського аеропорту” та відзнакою “За вірність присязі”.

В пам’ять про Андрія Богуша у вересні 2017 року на будівлі Чернігівської загальноосвітньої школи № 5 встановлена меморіальна дошка.

Джерело


/Files/images/жоголко.jpgЖоголко Роман Федорович народився 26 серпня 1975 року в Городні.

У 1992 році закінчив Городнянську загальноосвітню школу № 1, а у 2001 році – Чернігівський інститут економіки та управління.

Працював начальником відділу малого бізнесу Чернігівського відділення “ВТБ Банку”.

Вступив до Збройних сил України в червні 2014 року добровольцем. Старшина, командир стрілецького відділення 1-ї окремої танкової бригади.

Помер 3 травня 2015 року в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. Амосова.

Похований 6 травня 2015 року в селі Пекурівка Городнянського району.

Джерело


/Files/images/іващенко.jpgІващенко Андрій Віталійович народився 22 лютого 1976 року у Чернігові.

Закінчив чернігівську загальноосвітню школу № 11, Чернігівський комерційний технікум та Чернігівський національний технологічний університет за спеціальністю “інженер-економіст”. Працював у Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” на посадах провідного інженера та завідуючого відділом.

Призваний до Збройних сил України у березні 2015 року. Старший матрос 1-го окремого батальйону морської піхоти. Брав участь в бойових діях проти російсько-терористичних угруповань на території Донецької області. Демобілізований у квітні 2016 року. Працював у Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”. Помер 28 липня 2019 року внаслідок серцевої хвороби. Похований у Чернігові.

Джерело


/Files/images/кобець.jpg Кобець Володимир Леонідович народився 23 серпня 1978 року в Чернігові.

По закінчені загальноосвітньої школи навчався в Державному інституті економіки та управління. Працював у КП “Чернігівводоканал”, тресті “Київміськбуд-1” ім. М.П. Загороднього. Призваний до Збройних сил України у 2015 році. Сапер, брав участь у бойових діях проти російсько-терористичних угруповань на Сході України. Демобілізований у 2016 році. Помер 20 липня 2017 року. Похований у Чернігові.

Джерело


/Files/images/Носенко_.jpg Носенко В’ячеслав Олексійович народився 10 січня 1985 р. смт. Варва, (нар.10 січня 1985—пом. 8 грудня 2014 ) — солдат Збройних сил України. Закінчив Варвинську ЗОШ №1, Чернігівський інститут економіки та управління, юрист. По навчанні проходив службу у військовій частині. Демобілізувавшись, працював у варвинському ТОВ «Дружба нова». Від 2012 року працював у ПАТ «Укрнафта», помічник бурильника 4-го розряду, цех підземного і капітального ремонту свердловин. Призваний за мобілізацією 19 березня 2014-го, мінометник мінометної батареї механізованого батальйону, 1-ша окрема гвардійська танкова бригада. 4 червня був направлений у Луганський аеропорт, 55 днів тримав оборону. Зазнав поранення під час захисту Луганського аеропорту, підлікувавшись, повернувся на фронт. На початку грудня 2014-го мінометна батарея 1-ї танкової бригади була відкомандирована з-під Волновахи до 93-ї механізованої бригади— на той час утримувала позиції в районі села Піски. 8 грудня під час обстрілу в Пісках 152-мм артилерійський снаряд влучив у бліндаж, загинули троє військових — Валентин Бойко, Віктор Лавренчук, В’ячеслав Носенко, ще 6 зазнали поранень.

Був єдиною дитиною у батьків, не одружений. Похований у Варві з військовими почестями.

Джерело


/Files/images/назаренко.jpgНазаренко Богдан Анатолійович – водій відділення управління взводу управління гаубичної самохідно-артилерійської батареї 1-ї окремої гвардійської танкової бригади Сухопутних військ Збройних сил України, солдат.

Народився 4 грудня 1982 року в селищі міського типу Сосниця Чернігівської області. У 1998 році закінчив 9 класів середньої школи імені Олександра Довженко (нині – гімназія імені Олександра Довженко) селища міського типу Сосниця, у 2001 році – з відзнакою Сосницький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку за спеціальністю «бухгалтерській облік», у 2005 році – Чернігівський державний інститут економіки та управління.

З 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Служив у районі міста Волноваха Донецької області. На початку 2016 року солдат Назаренко потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. З того часу у нього весь час боліла голова. 15 березня 2016 року солдат Назаренко помер у зоні антитерористичної операції внаслідок набряку головного мозку.

18 березня 2016 року похований на Центральному кладовищі у селищі міського типу Сосниця Чернігівської області.

15 березня 2017 року в селищі міського типу Сосниця на фасаді будівлі гімназії імені Олександра Довженко (проспект Гагаріна, 22А), де навчався Богдан Назаренко, йому відкрито меморіальну дошку.

Залишились батьки, брат, дружина, донька та син.

Джерело


/Files/images/сковородько.jpgСковородько Сергій Іванович. Народився 17 жовтня 1985 року у селі Жадове Семенівського району. У 2003 році закінчив Жадівську загальноосвітню школу, а у 2010 році – Чернігівський державний інститут економіки і управління за спеціальністю “агрономія”.

Працював у Чернігівському міському відділі Державної служби охорони та ТОВ ВКП “Десна”. Призваний до Збройних сил України у квітні 2015 року. Брав участь у бойових діях проти російсько-терористичних угруповань на території Донецької та Луганської областей у складі 15-го окремого мотопіхотного батальйону. Демобілізований у липні 2016 року. Працював у ТОВ ВКП “Десна”.16 вересня 2016 року помер. Похований у селі Жадове.

Джерело


/Files/images/1sum.jpgШумейко Олександр Вікторович народився 1982 року в селі Митченки Бахмацького району Чернігівської області.

Вже у 1988 родина переїхала на постійне проживання до Криму, де Сашко пішов у 1-й клас місцевої школи, а 1993 року повернулася на Чернігівщину,— в село Киселівка Менського району, тож з 5-го класу Олександр навчався у Киселівській загальноосвітній школі. Мати працювала вчителем у тій же школі. Улюбленими предметами були історія, англійська мова, українська мова та література, географія. Закінчив школу 2000 року на оцінки «добре» і «відмінно». Захоплювався футболом і музикою,— улюбленим гуртом була«Арія».

Після закінчення школи вступив на заочне відділенняЧернігівського інституту економіки та управління, де здобув вищу освіту за спеціальністю «Фінанси». Одночасно з навчанням працював рятувальником у Києві.

Строкову армійську службу проходив у«Десні» на Чернігівщині.

2007 року одружився і разом із дружиною переїхав на постійне місце проживання до Автономної Республіки Крим,— у місто Щолкіне. Влаштувався на роботу рятувальником. 2013 розлучився.

У березні 2014, після збройного перевороту в Криму й окупації Криму російськими військами, залишив службу, квартиру та переїхав до родичів у Киселівку, їздив на заробітки на будівельні об’єкти Києва. За власним бажанням ходив до Менського районного військкомату, щоб його призвали на військову службу на території проведення антитерористичної операції. Мріяв про те, що Кримський півострів повернеться додому. 11 лютого 2015 призваний за частковою мобілізацією як доброволець. Після проходження підготовки на Рівненському військовому полігоні відбув у свій підрозділ.

Солдат, номер обслуги протитанкового артилерійського розрахунку 2-го взводу роти вогневої підтримки17-го окремого мотопіхотного батальйону «Кіровоград»57-ї окремої мотопіхотної бригади, в/ч пп В2304. Головний навідникгармати «Рапіра». Ніс службу у Торецьку (на той час— Дзержинськ) та в районі окупованого міста Горлівка. Після закінчення служби планував пов’язати своє життя з армією, підписавши контракт.

Загинув о 00:03 у ніч на 4 серпня 2015 року від осколкових поранень внаслідок розриву 82-міліметрової міни під час вогневого зіткнення з противником в умовах двостороннього вогневого контакту, що тривав з 23:00 до 23:50, на взводному опорному пункті поблизу села Гладосове Горлівської міської ради.

Джерело


Кiлькiсть переглядiв: 584

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.