Процес інтеграції України до європейського співтовариства потребує адаптації всіх складових національної економіки, законодавства, освіти до цивілізованих вимірів. Освіта в Україні має орієнтуватися на існуючі в ЄС механізми фінансування, методи формування знань та компетенцій, академічну мобільність і доброчесність. Серед актуальних інструментів адаптації вищої освіти України до європейських традицій поширення набули: участь у міжнародних наукових заходах, стажування викладачів у провідних європейських університетах, обмін здобувачами вищої освіти, реалізація програм вивчення іноземних мов.

Туристична освіта стає одним із пріоритетних напрямів для активізації інтеграційних процесів. Вважається, що вивчення закордонного досвіду організації туристичної діяльності, впровадження європейських методів формування знань і компетентностей у здобувачів вищої освіти, приєднання до світових трендів у проведенні наукових досліджень сприятимуть входженню освіти України до європейського освітнього простору.

Активні зусилля щодо адаптації української освіти до європейських традицій стали імперативом у формуванні життєвої позиції молодого науковця, магістра освітньої програми «Туризм» Марцевої Ірини Олександрівни.

У 2016 році, будучи студенткою другого курсу, Марцева І. О. взяла участь у програмі культурного обміну з Польщею "Besocial, beactive", де пріоритетом було визначено вивчення англійської мови як інструменту міжнародного спілкування та міжнародних наукових досліджень. Завдяки цій програмі вдалося по-іншому побачити освітнє середовище, ознайомитися з трендами в європейській освіті, відчути інноваційне спрямування перетворень.

Наступним кроком у формуванні Марцевої І.О. як молодого науковця, було долучення до міжнародних наукових конференцій, які проходили на базі Чернігівського національного технологічного університету. Першим науковим здобутком стала доповідь на VІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Інноваційний розвиток інформаційного суспільства: економіко-управлінські, правові та соціокультурні аспекти» в 2017 році. Виявлені та озвучені МарцевоюІ.О. проблеми, які гальмують розвиток туризму в Україні, викликали жваву дискусію в аудиторії. Запропоноване обґрунтування перспектив туризму в країні засвідчило, що з’явився новий науковець.

У наступному навчальному році наукові інтереси Марцевої І.О. доповнилися проблематикою збереження біорізноманіття тваринного світу та його впливом на туризм. Проведений аналіз природно-заповідного фонду, виділення найбільш перспективних форм для використання в туризмі, обґрунтування впливу зоопарків на активізацію туристичної діяльності, отримали високу оцінку серед науковців кафедри туризму Чернігівського національного технологічного університету, а запропоновані рекомендації знайшли використання в навчальному процесі кафедри туризму (дисципліна «Екологічний туризм»).

У 2018-2019 навчальному році Чернігівський національний технологічний університет розширив програму академічної мобільності «Еразмус+». МарцеваІ.О. підготувала необхідні документи для навчання за кордоном у Vidzeme University у місті Вальмієра, Латвія.

Навчання в країні Європейського союзу протягом семестру здійснювалося англійською мовою в інтернаціональній групі студентів, які приїхали за програмою «Еразмус+» з усього світу, здебільшого – з країн Європи. Здобувачам вищої освіти були запропоновані інноваційні методи навчання, серед яких - відвідування господарств зеленого туризму Латвії та вирішення практичних кейсів на актуальні теми. Стажування в європейському середовищі значно вдосконалили знання МарцевоїІ.О. з англійської мови.

У жовтні 2019 року разом зі студенткою Vidzeme University Корошевською Діаною, яка перебувала за програмою академічної мобільності «Еразмус+» в Чернігівському національному технологічному університеті, Марцевою І.О. була проведена презентація університету Vidzeme в місті Вальмієра, Латвія. Обговорювалися питання студентського життя, а також проблеми і перспективи розвитку туристичної сфери України та Латвії.

/Files/images/ім.jpgПрезентація Vidzeme University в місті Вальмієра, Латвія (спікери Корошевська Діана (Латвія), Марцева І. (Україна))

У грудні 2019 року Марцева І.О. брала участь в організації заходу "День Латвії", що мав на меті ознайомити студентів із культурою, побутом, традиціями та історією Латвії. Порівняти її туристичні можливості та потенціал з Україною і на конкретному прикладі показати як можна розвивати туризм на пострадянському просторі.

/Files/images/дл.jpgДень Латвії в НУ "Чернігівська політехніка"

Після закордонного стажування МарцеваІ. О. з притаманною їй енергією залучилася до вивчення проблем мережевих структур, зокрема готельних мереж. Підготовлені матеріали, ґрунтовний аналіз національних готельних мереж, іноземних готельних брендів в Україні, регіональних готельних мереж були використані при підготовці практичних робіт із навчальних дисциплін «Технологія готельної справи», «Організація готельного господарства».

Доповідь за темою «Потенціал готельних мереж для активізації туризму в Україні» на міжнародній науковій конференції «Юність науки» у 2020 році засвідчила суттєвий прогрес у подальшому становленні фахівця. Основним посилом науковця була думка про те, що дієвим інструментом розвитку готельних мереж є франчайзинг.

Під час навчання в Національному університеті «Чернігівська політехніка» МарцеваІ.О. не полишала поза увагою практичні аспекти туристичної діяльності, зокрема приділяла увагу туристичним виставкам.

Розробки МарцевоїІ.О. були представлені на наукових пікніках, які проводить Національний університет «Чернігівська політехніка» та університетських днях відкритих дверей.

У 2021 році увагу молодої дослідниці привернула проблема екологічного туризму. Марцева І.О. вважає, що для підвищення ефективності екологічного туризму необхідне створення баз даних, кадастрів туристичних ресурсів, розробка та реалізація муніципальних і регіональних об’єднань екологічного туризму, зокрема асоціацій, громадських організацій, розширення мережі природно-заповідного фонду.

МарцеваІ.О. є одним із організаторів та спікером семінарів із розвитку екологічного туризму для студентів освітньої програми «Туризм».

/Files/images/сту.pngСтуденти спеціальності «Туризм» на туристичній виставці в м. Києві (організатори поїздки: завідувачка кафедри туризму Зеленська О. О., Марцева І. О.)

Кiлькiсть переглядiв: 258

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.