Володимир Сапон

/Files/images/Володимир_Сапон.jpgВолодимир Миколайович Сапон - український письменник, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України.

Народився 20 липня 1951 року в селі Рудка Чернігівського району Чернігівської області.

Закінчив філологічний факультет Ніжинського педінституту ім. М. Гоголя.

Понад три десятиліття працював журналістом у Чернігові, зокрема, в обласних газетах «Гарт» та «Деснянська правда».

В 1992 разом з колегами засновують журнал «Чернігів» (з 1993 виходить під назвою «Літературний Чернігів»).

Автор поетичних збірок «Зірка на пілотці» (1985), «Замкова гора» (2001), «Щаслава» (2009), дитячої збірки «Лісова аптека» (2004), історико-краєзнавчих книг «Призабуті стежки сіверянської Кліо» (2003), «Чернігів древній і сучасний» (2003, 2006), «Седнів» (2004), «Таємниці назв наших сіл і міст»(2005), «Вулиці старого Чернігова» (2007), публіцистичної книжки «Дещо із щоденника» (2011), має кілька книг у співавторстві.
Також є автором передмов і упорядником збірок поезій Петра Пулінця «Брате мій, журавлику…» (2002) та Олександра Самійленка «Вірші з Ніжина» (2010).

Лауреат премій імені Михайла Коцюбинського, Олекси Десняка,Леоніда Глібова, Василя Блакитного.

Член Національної спілки письменників та Національної спілки краєзнавців України, член редколегій журналів "Літературний Чернігів" і "Десна" (м. Брянськ).

2 жовтня 2017 року не стало битися серце Володимира Миколайовича Сапона.

Його краєзнавчі дослідження, глибокі, проникливі розповіді про минуле Cіверського краю, прозові оповідання та поезії привертають увагу читачів.

«Куди ж ви? Навіщо? В осінні багаття каштанів і кленів жовтаве листя,

Листя, з якого пошито плаття усім дівчатам мого Полісся.

Куди ж ви? Навіщо? На попелищі дощі над димами згорілого листя.

Листя, на якому писав я вірші усім дівчатам мого Полісся.»


/Files/images/вс.jpgСапон, В. М. Замкова гора : поезії / В. М. Сапон. - Чернігів : Чернігівські обереги, 2001. - 55 с.

До книжки відомого на Чернігівщині поета увійшли твори, написані наприкінці минулого та початку нинішнього століття. Поезії, переспіви, паліндроми переносять у славну і багату на події минувщину Сіверянського краю, сягають незглибимих джерел багатовікової духовності нашого народу.


/Files/images/сп.jpgСапон, В. М. Меди і полини історії / В. М. Сапон. - Чернігів : Десна Поліграф, 2013. - 207 с. : іл.

Історії не буває ні хорошої, ні поганої, є просто історія. Ця незаперечна істина пояснює і назву книги есеїв письменника, в якій йде мова про меди та полині минувщини Сіверянського краю. Розповіді про «імпортних» наречених давньоруських князів, про «Троянського коня», якого «подарували» завойовники Чернігову, тобто спалили його у 1610 році, про «упиря» і водночас козацького полковника Дуніна-Борковського, про «дикого попа» з Козельця Кирила Тарловського, про чернігівські персонажі полотен В. Васнецова «Богатирі» та І. Репіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану», пронезвичайних, але вже забутих часом людей – короля сигарного бізнесу Зіно Давидоффа, справжнього товариша корейського лідера Кім Ір Сена Михайла Шульмана та ще багато чого захоплюючого.


/Files/images/сап.jpg Сапон, В. М. Одіссея Юрія Лисянського / В. М. Сапон, В. М. Шевченко. - Ніжин : Пилипенко Н. В., 2012. - 38 с. : іл.

Про Юрія Федоровича Лисянського написано чимало наукових та популярних праць, краєзнавчих статей, художніх творів. І все ж автори книги зробили спробу узагальнити опубліковані про нього матеріали, уточнивши деякі штрихи біографії та використавши нові архівні джерела.









/Files/images/сапон.jpgСапон, В. М. Щаслава : поезія, твори для дітей, проза / В. М. Сапон. - Чернігів : Чернігівські обереги, 2009. - 159 с.

До книги увійшли поруч з традиційними поезіями сонети і переспіви фрагментів «Слова о полку Ігоревім», а також паліндроми та поезії для дітей.



Стаття пам’яті

Михась ТКАЧ «Райські птиці» відлітають восени

Кiлькiсть переглядiв: 275

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.