Олексій Брик

Олексій Григорович Брик – відомий прозаїк, знавець людських душ, автор близько двох десятків книг.

Народився 15 травня 1935 року в с. Кузьминцях на Вінничині. Там закінчив початкову школу, згодом сім’я переїхала до містечка Гайсина, де О. Брик здобув середню освіту. Ще в юному віці він писав вірші та оповідання, які друкував у періодичній пресі.

Згодом переїхав до Чернігова. Закінчив два вищих навчальних заклади. За фахом – філолог і психолог. Працював учителем, директором школи, викладачем Чернігівського технологічного університету. Відмінник народної освіти. Відзначений державними нагородами і літературними преміями: лауреатпремій «Смарагдова ліра» та імені Леоніда Глібова, п’ятиразовий лауреат обласного конкурсу «Краща книга року».

Коли Олексієві Брику було понад 60 років він береться за перо. Уже в 2000 р. виходить його перша прозова книжка «Диво-жінка», яка відразу привертає увагу читачів і визначає подальший творчий шлях митця.

В 2001 р. виходить його збірка житейських історій «Гра в коники» та перший роман «Не схили чола».

/Files/images/20190215_084000-209x300.jpg Брик, О. Г. На крилах Пегаса : мемуари / О. Г. Брик. – Чернігів : Десна Поліграф, 2015. – 176 с.

У книзі відомий український письменник описує свої знайомства, листування, зустрічі і дружбу з багатьма українськими письменниками. Сюжети нарисів привертають увагу самобутністю персонажів та динамікою розповіді, несподіваною розв’язкою подій і психологізмом.


/Files/images/images-1.jpg Брик, О. Г. Двоє. Оповідання. Новели / О. Г. Брик. – Чернігів : Деснянська правда, 2011. – 160 с.

На Землі існує багато видів тварин, які мешкають з людьми з прадавніх часів. У книжці «Двоє», до складу якої увійшло двадцять дев’ять оповідань і новел, відомий український письменник Олексій Брик зобразив дивний світ істот, що оточують нас. Сюжети оповідань і новел привертають увагу динамікою, самобутністю персонажів і психологізмом.


/Files/images/72383-215x300.jpg Брик, О. Г. А дерева мовчали… : роман / О. Г. Брик. – Чернігів : Деснянська правда, 2008. – 304 с.

У романі автор передав сувору і безжальну правду життя в двадцятому столітті. Страшна трагедія постає перед читачем – незліченні жертви, море сліз і крові… Сюжет твору розгортається динамічно, навально, змушуючи читача з неослабним інтересом стежити за розвитком подій.


/Files/images/20190215_084021-217x300.jpg Брик, О. Г. …І Буде завтра : роман / О. Г. Брик. – Чернігів : Деснянська правда, 2006. – 304 с.

У романі письменник продовжує досліджувати тему кохання в житті людини, тісно пов’язавши її з проблемами моралі. Через складні випробування проходить головний персонаж твору молодий літератор Ярослав Нагірний, щоб, зрештою, стати і громадянином, і майстром слова.


/Files/images/20190215_084235-212x300.jpg Брик, О. Г. Любов і зрада. Оповідання, етюди, пісня / О. Г. Брик. – Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2013. – 168 с.

У книжці розкриваються непрості морально-етичні проблеми в житті людей. Кохання і зрада, підступність і корисливість, брехня й нещирість, і, нарешті, «прозріння» яскраво й правдиво змальовані автором.

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.