Мистецькі зустрічі

Проект наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету, що висвітлює історію і досягнення університету, популяризує краєзнавчу літературу, знайомить з духовними багатствами рідного краю

МИСТЕЦЬКІ ЗУСТРІЧІ

“Вся радість життя в творчості.

          Творити — значить вбивати смерть”.

Ромен Роллан

____________________________

«Там, де серце моє …»

20190529_12041229 травня у виставковій галереї імені Багіна відбулася змістовна, захоплююча зустріч з цікавою та творчою людиною фотографом Костянтином Мельником.

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету, Розподілена галерея «Фотомистецтво» (Республіка Білорусь), Освітній центр «Інститут фотографії» (м. Мінськ) представили виставку ландшафтної фотографії  Костянтина Мельника «Там, де серце моє …». Назва говорить не про географічну належність місць зйомки, а про той емоційний вплив, який безумовно справляють на нас рідні ландшафти.

Психологи радять міняти місце проживання частіше – тоді життя буде здаватися довшим. Може, воно й так – з кожним переїздом ніби проживаєш нове життя. Чи так це – відповідь є у автора виставки Костянтина Мельника. Сибіряк, дитинство якого пройшло в Поволжі, юність в Україні в Чернігові, і дві третини життя провів у Білорусі в Мінську. Костянтин говорить, що йому і на думку не спадає порівнювати і вибирати де йому краще. У серці цілком вміщується любов до Сибіру, до України і Білорусі. Втягнути глядача в процес співпереживання емоцій від побаченого і зображеного – головне завдання для автора цієї виставки. Це відчуваєш, дивлячись на фотографії автора. Напевно, так і повинно бути в житті: любов до природи, розуміння і вміння бачити, дивитися, слухати і чути – запорука миру, добрих дружніх стосунків між людьми і країнами. Виставка фотографій Костянтина Мельника – його внесок в добросусідські відносини між нашими країнами і зміцнення співпраці між технічними вузами Чернігова та Мінська.

До виставки включені світлини, зроблені з 2008 по 2015 рік в Білорусі і Чернігівській області України.

Про автора

Мельник Костянтин Юрійович – фотограф-любитель, чию творчість більшість фахівців називає «нефотографією». Автор і не сперечається з ними. Для нього важлива не відповідність технічним нормам і канонам. Пріоритетом є Враження з великої літери, яке має отримати глядач від сприйняття фотографії.

Багаторазовий переможець і призер республіканських і міжнародних фотоконкурсів; автор фотопроекту «Свята Русь – бережи Віру Православну»; автор циклу фотозамальовок з Пирогова «Тридев’яте ..»; учасник фотопроекту «Спогад про Грюнвальд». куратор проекту «реверанс XIX століття».

Куратор 1,2,3 і 5 фотоконкурсів «4383 дні дитинства»;  голова журі 6, 7, 8,9 і 10 міжнародних конкурсів «4383 дні дитинства», член журі конкурсу «Світ навколо нас», «Зелений Мінськ».

Організатор розподіленої галереї «Фотомистецтво», яка проводить щорічно понад 50 фотовиставок в Білорусі, представляючи авторську фотографію на 10 виставкових майданчиках Мінська та області.

20190529_124911

20190529_115649

20190529_120156

1

_____________________________

19 вересня  у читальному залі бібліотеки ЧНТУ (Стрілецька, 1) відбулася зустріч  з учасниками другого Міжнародного фестивалю інтеграції слова в сучасному арт-просторі «Литаври»: самобутнім поетом, журналістом, телеведучим, лауретом премії ім Б.-І. Антонича, переможцем конкурсу “Гранослов”, автором поетичних збірок “Солодощі для плазунів”, “Добрі пісні про поганих дівчат”, «Набиті травою священні корови» Дмитром Лазуткіним та композитором, аранжувальником, співаком, письменником Борисом Севастьяновим. Присутні  отримали  море позитива і задоволення від спілкування з цікавими, талановитими людьми та  чудовою можливістю ближче познайомитися з їх творчістю!

_36968234850_o

_37193113972_o

_36552932633_o

_______________________________

З 10 травня у читальному залі Наукової бібліотеки ЧНТУ (корпус № 1, вул. Шевченка, 95) проходить виставка творчих робіт студентів університету          “Подаруй мамі радість“, присвячена Дню матері.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, або прийняти активну участь в онлайн-голосуванні та відзначити найбільш цікаві роботи.

1

___________________________________

16 березня в Науковій бібліотеці ЧНТУ корпусу №23 по вул. Бєлова, 4 відбулася зустріч з представницями «Асоціації майстрів», яка була організована за участі Ліги ділових та професійних жінок України. Молода, талановита та ініціативна керівниця асоціації Катерина Мажуга розповіла про мету та роботу творчого осередку та представила чарівних майстринь, які все вміння і любов вкладають у свої вироби та роблять навколишній світ ще прекраснішим.

Зустріч розпочалася з відкриття виставки творчих робіт, майстерно виконаних в сучасних різноманітних техніках. Присутнім було представлено:

– вироби з соломи, обереги, декупаж – майстер Михайловська Любов  Тодосіївна;

– валяні вироби – майстер Плис Наталія Леонідівна;

– розписні імбирні пряники – майстерня «Солодкий Світ»;

– вишивка стрічками, декупаж – майстер Олена Ткачук;

– ручна вишивка – майстер Наталія Федориненко;

– подарункові листівки, книги побажань, скрап-альбоми для фото, блокноти та інші подарунки – творча майстерня «Горница рукодельницы».

Кожна майстриня розповіла про особистий шлях до творчості, щиро поділилася секретами свого мистецтва. Відвідувачі із задоволенням поринули в світ творчості та відкрити для себе щось нове і креативне. Приємною несподіванкою для всіх присутніх став солодкий подарунок – розписний імбирний пряник.